Поради для батьківПРАВИЛО «ТРЬОХ ХВИЛИН»

Виявляється, є таке важливе і надзвичайно просте правило - правило "трьох хвилин". 

Воно працює, як для подружжя, так і для дітей. Коли батьки в сім'ї починають виконувати це правило, то помічають, що воно дуже багато змінює в стосунках на краще.

Правило "перших трьох хвилин" полягає в тому, щоб завжди зустрічати дитину з такою величезною радістю, як ніби зустрічаєте друга, якого не бачили вже багато-багато років. І не важливо, ви повернулися з магазину, в який вибігали за хлібом або прийшли додому з роботи. Зазвичай все, чим з вами хоче поділитися дитина, вона "видає" в перші хвилини зустрічі, саме в цьому полягає важливість не упустити цей час.

Ви відразу помітите тих батьків, які інтуїтивно виконують правило "перших трьох хвилин". Наприклад, забираючи дитину зі школи, вони завжди присідають на рівень її очей, обіймають при зустрічі і кажуть, що скучили за нею. У той час, як інші батьки просто беруть дитину за руку, кажуть "пішли", розмовляючи при цьому по телефону.

Приходячи з роботи, відразу звертайте всю увагу на дитину. Ви маєте кілька хвилин для того, щоб сісти поруч біля неї, розпитати про її день і вислухати. Потім вже підете вечеряти і дивитися новини.

ВАЖЛИВО НЕ КІЛЬКІСТЬ ЧАСУ, А ЕМОЦІЙНА БЛИЗЬКІСТЬ!

Іноді кілька хвилин душевної бесіди означають для малюка набагато більше, ніж цілий день, проведений з вами разом. Те, що ми весь час забігані, тривожні і стурбовані, точно не зробить наших дітей щасливішими, навіть якщо ми вважаємо, що робимо це заради них і їх благополуччя.

Для батьків і дітей вираз "час проведений разом" має різне значення. 

Для дорослих досить, щоб діти просто перебували поруч з ними, коли вони роблять щось вдома або йдуть в магазин. 

А ось для дітей поняття "час разом" - це дивитися очі-в-очі, коли батьки сідають поруч, відкладають мобільні телефони, виключають думки про сотні своїх проблем і зовсім не відволікаються на сторонні справи. Дитина ніколи не довіриться, якщо відчуває, що в пріоритеті у батьків в момент спілкування є щось важливіше, ніж вона.

Звичайно, не завжди у батьків є час на спільну гру з дітьми, але в такі хвилини робіть тільки те, що хоче дитина. Не треба пропонувати їй ваші варіанти вільного часу. Час швидкоплинний, і ви не встигнете отямитися, як ваші сини і дочки подорослішають, тому не втрачайте часу і починайте будувати довірливі відносини з ними вже зараз. 

Нехай правило "трьох хвилин" вам в цьому стане в нагоді.